Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Neumarktu!

6. 4. 2010

A je to zase tady. Byli jsme na výletě v německém Neumarktu poblíž Norimberka. Složení osádky vozu Wolgswagen Sharan bylo takřka klasické.

Obrazek

Jen se nám tam vloudila osoba v podobě Michala OK1VM. Mimo něj se akce zúčastnil Vlasta OK1UXH, Honza OK1JK, Karel OK1SKZ no a nakonec moje maličkost.

Obrazek

Počasí sice moc nepřálo, ale jinak to byla příjemně strávená sobota. Cesta probíhala v poklidu směrem na Prahu a dále přes Plzeň a Rozvadov do cíle naší cesty Neumarktu.

Obrazek

Však, aby také ne, když nám do toho porád kecal Liška z navigace. Copak o to hlášky má dobrý. Nic však pro nervově labilní jedince, nicméně do cíle cesty jsme dorazili. Samotná radioamatérská akce probíhala podobně jako v Hannoveru tj. formou blešího trhu. Času bylo dost, tak jsme pomalu procházeli jeden stánek za druhým a vcelku se dá říci, že se bylo na co koukat a co případně kupovat. Je pravda, že by jeden musel mít hodně euro peněz, kdyby chtěl ukojit chtíč. Rozuměj nákupní chtíč. To jen, aby nedošlo k nějaký mejlce. No a jak už to občas bývá tak silné povahy jako já si nic nekoupili. Jednak jsem to pojal jako výlet a jednak nejsem Onasis. Teda né, že by nebylo co koupit, ale jak jsem řekl mám silnou povahu a ještě silnější vůli. Potěšující bylo i menší občerstvení v podobě klasických českých řízků s chlebem. Majchale to bylo fákt hustý. Teda abych zase moc nechválil, ono by to Míšovi mohlo stoupnout do hlavy, mohli ty řízky být i větší a chleba menší, aby se to vykompenzovalo. Co se dá dělat, že zvlášť když se nemá koukat tomu koňovi darovanýmu na zuby. Pravda je že to náramě bodlo. Jak tak utikaly ručičky na digitálních hodinkách, tak se i pomalu blížil čas odjezdu. V čase odjezdu někoho napadlo jet zpáteční cestou přes Cheb a Karlovy Vary. Nebyla to dobrá volba, ale zase jsme viděli kus světa a asi 5x Sokolov. Ani ten Liška v navigaci tentokrát moc nepomohl. Jen jsem očekával hlášku typu :" Tak mi si jako nevěříme jo !!!". Nedočkal jsem se. Místo toho došlo na suché konstatování :" Pokud to jde tak se otoč !". Vše se vydařilo a úspěšně jsme opustili i Sokolov. Zase na druhou stranu kdo může říci, že byl během hodiny 5x v Sokolově? Nepočítám místní. My ano! Další cesta již proběhla bez problémů až na to, že jsme zřejmě přivezli do čech docela slušný slejvák. Prostě sobota v pohodě. Akce zdařilá a vše se povedlo dle představ. Chtěl bych všem zúčastněným osobám poděkovat za velmi příjemný výlet a docela vážně bychom měli pouvažovat o tom že vezmeme příště Majchala sebou.

 

  Tak a to je vše

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář